جستجو

در گفتگو با سرپرست سازمان مدیریت پسماند: به منظور جلوگیری از آبگرفتگی معابر در هنگام بارندگی طرح لایروبی و پاکسازی جوی ها و کانالهای سطح شهر بوشهر آغاز شده است.

در گفتگو با سرپرست سازمان مدیریت پسماند: به منظور جلوگیری از آبگرفتگی معابر در هنگام بارندگی طرح لایروبی و پاکسازی جوی ها و کانالهای سطح شهر بوشهر آغاز شده است.
 
عبدالله کردگار سرپرست سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر گفت: با تاکید شهردار محترم بندر بوشهر و با همکاری معاونت اجرایی و خدمات شهری و همچنین معاونت فنی و عمرانی شهرداری بندر بوشهر و با توجه به شروع فصل بارندگی و به منظور جلوگیری از بروز آبگرفتگی خیابان ها و معابر شهری، اجرای طرح لایروبی و پاکسازی کانالها و جوی های سطح شهر در دستور کار سازمان مدیریت پسماند شهرداری بندر بوشهر قرار گرفته است. 

به گزارش واحد خبر و رسانه مدیریت ارتباطات و امور بین الملل شهرداری بندر بوشهر، سرپرست سازمان مدیریت پسماند گفت: به منظور پیشگیری ازآبگرفتگی در مواقع بارندگی و جلوگیری ازبروز حوادث وایجاد بحران در سطح شهر، لایروبی و پاکسازی کانال ها، دریچه های زباله گیر و جوی ها و کانالهای سر پوشیده و روباز در دستور کار نیروهای خدوم سازمان مدیریت پسماند شهرداری قرار گرفته است. وی در ادامه تصریح کرد: در زمان اجرای این طرح اکثر جوی ها و کانالها در محدوده سطح شهر متاسفانه از زباله و ضایعات و حتی نخاله های ساختمانی انباشته شده بود که توسط عوامل اجرایی سازمان بازگشایی و پاکسازی شد.
عبدالله کردگار افزود: مشارکت شهروندان و همکاری و همراهی آنها  در عدم تخلیه زباله و نخاله های ساختمانی و ضایعات در سطح شهر می تواند کمک شایانی در عدم آب گرفتگی به ویژه در فصل بارندگی نماید چرا که تخلیه نخاله و پسماند ساختمانی و دیگر ضایعات موجب مسدود شدن مسیر دفع آبهای سطحی خواهد شد و زحمت مضاعفی را بر دوش پاکبانان زحمتکش این سازمان خواهد گذاشت.  
وی در ادامه خاطرنشان کرد: لایروبی در برخی از نقاط سطح شهر با روش مکانیکی توسط ماشین آلات مکانیزه و در برخی از نقاط به صورت سنتی و دستی انجام می شود و با توجه به این که هزینه های خدمات شهری از محل عوارضی است که از شهروندان دریافت می شود، بنابراین همکاری با سازمان مدیریت پسماند شهرداری از طریق نریختن زباله در داخل کانالها و جوی ها منجر به صرفه جویی و کاهش هزینه ها در این زمینه خواهد شد.

کردگار در پایان با اشاره به اینکه  با برنامه ریزی های به عمل آمده این طرح طی هفته های جاری در تمامی محلات، معابر و خیابان‌های سطح شهر بوشهر به مرحله اجرا در خواهد آمد از تمامی شهروندان خواست جهت یاری رساندن به عوامل سازمان در بحث نظافت شهر از ریختن زباله و نخاله های ساختمانی در جوی ها و کانالهای آب خودداری کنند تا در مواقع بارندگی دچار آبگرفتگی در معابر نباشیم و شهری پاک و ایمن داشته باشیم.

جلوگیری از آبگرفتگی

لایروبی
جلوگیری از آبگرفتگی
جلوگیری از آبگرفتگی
جلوگیری از آبگرفتگی

۱۷ مهر ۱۳۹۸ ۲۳:۱۸
تعداد بازدید : ۳۳۲
کد خبر : ۱,۵۵۴

اخبار مرتبط

نظرات بینندگان


تعداد کاراکتر باقیمانده: 500
نظر خود را وارد کنید


تمـاس با مـا

برای ارتباط با شهرداری :

پست الکترونیک روابط عمومی و اموربین الملل شهرداری بوشهرpr@bushehcity.ir

دفتر شهردار 33323329

شهرداری مرکزی :33337455

حراست : 33330817

نقشه